2x mistr ČR – elite, vítěz Českého poháru; mistr ČR junioři; 9.místo MS juniorů

Datum podepsání smlouvy s MagiCam: 15/12/2015
Přezdívka: Petty
Sponzoři: Author, PTRparts, Meatfly, HT-components, Colorit, Bikestrike, CycleClinic, GoldFren, ShamanRacing, Skiareál Rokytnice
Typ kamery: AEE MagiCam S71 TOUCH CZ
Odkud jsi? Pocházím z podkrkonošské vesničky Poniklá
Jak ses dostal ke tvému sportu? Zásadní impulz byl navštívení závodu Českého poháru ve Špindlu jako divák
Co tě na něm nejvíc baví? Že je to individuální sport, který už nějak umím, na dráze se netrápím a samotnou jízdou se bavím
Tvé nejlepší kariérní úspěchy (umístění)? 2x mistr ČR – elite, vítěz Českého poháru; mistr ČR junioři; 9.místo MS juniorů

Pár řádků o mně:

Ježdění na kole mě baví od malička. Poté, co jsem začal v roce 2007 závodit ve sjezdu, jsem se rychle zlepšoval a dokázal získat titul vícemistra ČR, mistra ČR a vyhrát i celkové pořadí Českého poháru. Jako člen reprezentace jsem se účastnil MS i ME, na MS v Kanadském Mont-Sainte-Anne jsem skončil na devátém místě, což je v historii českého sjezdu druhý nejlepší výsledek. Na ME v Norsku, v Hafjellu jsem bohužel spadl ale i tak dokončil závod na 10. místě. Přechod do elitní kategorie pro mne nebyl nějak zásadní, jelikož jsem si porovnával časy se staršími, elitními jezdci ještě předtím. Na prvním MČR v této kategorii jsem překvapil vítězstvím, v celkovém pořadí Českého poháru pak skončil třetí. Od té doby se pohybuji na předních místech na republikových závodech a jsem členem státní reprezentace.